אימון אישי - מי החליף את זקני השבט ? מגמות בעולם האימון.

מאמר מתחום אימון אישי ועסקי העוסק במגמות בעולם האימון, בתקופה המודרנית , התפתחות אימון אישי דרך אימון עסקי בארץ בעשור האחרון ומקומו של מאמן בימינו.

איל חובב מאמן אישי ומנטור עסקי

בעליה של מכללת קשת המרכז לקצועות האימון

מה יש בו  ב-אימון אישי שכל ארגון, משרד ממשלתי וחברה שמכבדים את עצמם, נעזרים בו ככלי לקידום מנהליהם ועובדיהם כאחד? מה מביא דווקא אנשים שנמצאים בצמתים בחיים, אנשים שמתמודדים עם דילמות אישיות ומקצועיות מורכבות, אנשים שרוצים לפרוץ קדימה, לפנות למאמנים אישיים?
אימון אישי התחיל להתגבש כמתודה ושיטת עבודה בסוף שנות התשעים, ביסס את עצמו על כלים מתחומי האימון הספורטיבי, מהפסיכולוגיה, מחכמת "זקני השבט" ומהפילוסופיה.

המתודה לקחה את התיאוריות והמירה אותן לכלים פרקטיים, אשר אינם עוסקים בחקר העבר של המתאמן אלא יוצאים מהמקום שבו הוא נמצא בהווה ומובילים אותו אל הגשמת היעדים שלו דרך עבודה רציפה של עשייה מדידה, תוך אימוץ גישות מקדמות לדרך.

אימון אישי סכל בתחילת מסטיגמה של "פסיכולוגיה בגרוש", הרבה ציניות וסקפטיות הושלכה לעברו. אנשים ראו במי שנעזר במאמן אישי כמי שיש בו פגם, ולא כמי שרוכש כלים לצמיחה, לפתרון דילמות ולהתפתחות אישית.

יש המשייכים אימון אישי  ל"ניו אייג", האומנם?

אני רואה את זה הפוך לחלוטין. בהיות אימון אישי בנוי על תורות ותובנות עבר, תופסים המאמנים של היום את מקומם של זקני השבט החכמים אתם מתייעצים. בסופו של דבר אין כאן תובנות שהתפתחו בעת החדשה אלא תרגום ההיסטוריה של החכמה האנושית לכדי עשייה פרקטית לצורך פריצות דרך, צמיחה, ומצוינות.
ה"לגיטימיות" של אימון אישי הגיעה דווקא מהעולם העסקי. ההצלחות בעבודה מול צוותים ומנהלים, כמו גם תוצאות מדידות בביצועים וברווחים של חברות, הביאו בתחילה עובדים בארגונים שנחשפו לאימון להיעזר באימון גם לתחומים אחרים בחייהם ומכאן זה התפשט מפה לאוזן.

בישראל, אימון אישי ואימון עסקי התמקמו במקום הראוי להם רק בעשור האחרון, ועדיין נמצאים בהליכי הטמעה ראשוניים בתוך ארגונים. בנק הפועלים, למשל, כמו בנקים נוספים בכל רחבי העולם, מצמיד לכל מנהל, בכל פעם שהוא מקבל קידום, מאמן שילווה אותו למספר מפגשים. במפגשים אלו, המאמן עובד איתו על הכלים המנטליים הנדרשים ממנו בתפקידו החדש, ועל פי האג'נדה של אותו מנהל.

היות ועם הצלחות לא מתווכחים, אימון אישי התקדם באופן זה מפה לאוזן וכן מסדנאות העוסקות בפריצות דרך, הצלחה ותקשורת בין אישית. מי שעבר תהליך אימון ולקח אחריות על התהליך היווה דוגמה לאותם אלו שרוצים מהחיים שלהם יותר, אותם אלו שלא רוצים שהחיים יחלפו מולם.

השורה התחתונה – העולם של היום משתנה סביבנו בקצב מסחרר, הדילמות הקיומיות באות והולכות כמעט בקצב של השינוי הטכנולוגי. למעשה, השינוי הפך לדבר הכי קבוע שקיים היום – אבל אנחנו צריכים עזרה ללמוד כיצד להתמודד איתו.

לכאן בדיוק נכנס אימון אישי, עסקי או משפחתי
אימון אישי במהותו, עוסק בשינויים; הסתגלות לשינויים, חילול שינוי בעצמך לפני שהשינוי שלא ביוזמתך יכה על פניך, וכמובן - הכוונה לצמיחה, מי שלא נמצא בתהליך צמיחה בהכרח  נמצא  בנבילה.

שאלת מיליון הדולר

לא מעט אנשים שואלים אותי בראיונות הקבלה לקורסי הכשרת המאמנים אותם אני מעביר, "האם תהיה לי עבודה?" הרי יש כל כך הרבה מאמנים. התשובה שלי היא כן! השוק קיים, הדרישה קיימת, ולא רק שהיא קיימת - היא גוברת ומתרחבת לכל תחומי החיים; כלכלה משפחתית, זוגיות, הורות, אימון לנוער ולילדים, מיניות הפרעות קשב ועוד. כל שמאמן צעיר צריך, הוא את המוטיבציה השיווקית להגיע ללקוחות.

מניסיוני, אלו שבחרו באימון אישי כעיסוקם בחיים, אלו שהמקצוע בוער בהם בתשוקה, הם אלו שתופסים את מקומם חזק כמאמנים אישיים. הם אלו שבסופו של דבר הופכים למנטורים, מביאים כבוד למקצוע ומעיפים אנשים קדימה.

 

איל חובב מאמן אישי ומנטור עסקי.
מכללת קשת המרכז למקצועות האימון.

לפגישת הכרות ללא עלות ניתן ליצור קשר דרך האימיל הטלפון או האתר

http://keshet-master.org/?p=225

[email protected]

054-4441823

תגובות


תמונת כיסוי של איל חובב מאמן אישי ועסקי, מכללת קשת מרכז למקצועות האימון

איל חובב מאמן אישי ועסקי, מכללת קשת מרכז למקצועות האימון

איל חובב מאמן אישי ומנטור עסקי.
כאחד המייסדים והבעלים של מכללת קשת, כ-מאמן אישי ומנטור עסקי והן כיזם ואיש עסקים בינלאומי, ליווה איל מאות בעלי עסקים, חברות, ארגונים עסקיים ומדיניים, כמו גם אלפי אנשים להגשמת חלומם ולהצלחה מדידה.
כמנהיג לפריצות דרך אישיות ועסקיות, יש באיל תמהיל ייחודי הכולל ניסיון עסקי עשיר, הבנה עמוקה של נפש האדם, כריזמה, מנהיגות טבעית, ויכולת יצירת מוטיבציה. כל אלו שמים אותו בקו הראשון של מומחיות לפריצות דרך, הצלחה מדידה, והעצמה אישית.
מתוך אלפי התהליכים בהם היה מעורב ואותם חקר בארץ ובעולם, חשף איל את הסודות להצלחה מדידה, ואת הקוד השומר מפני כישלון פרטים וארגונים.
בהיותו סקרן ואוטודידקט, איל נמצא בלימוד מתמיד, וחוקר במרץ תחומים כמו: תחומי הצלחה עסקית ואישית, תקשורת בין אישית, קבלת החלטות והעצמה.
כבעלים של מכללת קשת, וכ-מאמן אישי ומנטור עסקי איל מייצר שינוי באנשים, בצוותי עבודה ובארגונים דרך סדנאות , קורסים, הרצאות , הכשרות דורות מאמנים חדשים, כתיבת תכנים אימוניים מקוריים, ואימון עסקים, ארגונים ואנשים פרטיים.
איל הוא סמל לנחישות, התמדה, ודבקות במטרה.
מוטו חשוב של איל לחיים:
"חכמה שאין מאחוריה עשייה אינה חכמה כלל – כך אני נוהג וכך אני מנהיג."

מיל קשת: [email protected]

איל חובב מאמן אישי ומנטור עסקי

מוזמנים לפנות ליצירת קשר למפגש אימון אישי ראשון ללא עלות אם דרך השארת פרטים או ישירות מולי דרך המיל האישי או הטלפון.
מיל ישיר: [email protected]
טלפון:054-4441823

10% הנחה לחברי הרשת שלי.


שם איש קשר: איל חובב

סיווגים

וידאו:

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר