מה עושים כאשר אנחנו מרדימים תאומים ואחד מעיר את השני?

לרב תאומים שונים גם בנושא השינה וביכולת שלהם לפתח הירדמות עצמאית ושינה איכותית לאורך הלילה.
הורים תמיד מרגישים שהתינוק שמתקשה יותר, מפריע לזה שישן טוב יותר ומנסים לשמור על השינה של התאום שישן טוב יותר ע"י הוצאת התאום שמתעורר מהחדר והרגעתו ולעיתים גם הרדמתו במקום אחר בבית.

האם להחלטה להוציא את התינוק שבוכה יש מחיר?
ומה המחיר של הוצאת התינוק מהחדר והרדמתו במקום אחר?

הוצאת התינוק מהחדר הרגעה והרדמתו במקום אחר, לרב גורמת לאותו תאום להבין שההתעוררות שלו יוצרת עניין בלילה וששווה להתעורר כי בדרך הזו הוא מבלה בלילה עם אחד ההורים שלעיתים יושב אתו בסלון עד הוא נרדם וכשההורה עייף הוא ימצא את עצמו נרדם יחד אתו.
יתכן שהתאום שיתעורר ימצא את עצמו עובר באמצע הלילה למיטת ההורים וימשיך לישון שם את המשך הלילה. מבחינתו זה הופך את כל העניין לשווה ביותר.

לסיפור הזה יש הרבה תסריטים שלכולם סוף אחד התאום שמורדם/יוצא/עובר באמצע הלילה לישון במקום שונה מהמיטה שלו, הרגלי השינה שלו לא ישתפרו אלא להיפך ההורים יגלו ששנהם מתעוררים יותר פעמים במשך הלילה והפתרון שהם מצאו כדי שהתאום שישן לא יתעורר והם יחזרו לישון במהירות, הפך להיות לבעיה שהולכת ומחמירה עם הזמן.

אז מה עושים?
ראשית יש צורך להבין שתאומות היא זוגיות על כל מה שמשתמע מכך.
והתאומים צריכים ויכולים ללמוד לישון אחד עם הרעש/הבכי אחד של השני.
נכון שהדרך לשם עוברת דרך מצב התחלתי שבו הם יעירו אחד את השני אבל רק ככה תגיע ההתרגלות שלהם לרעש אחד לשני.

אבל הסיפור לא מסתיים כאן במקביל חשוב להבין שאפשר ורצוי לשפר את השינה של התאום שמתקשה בהרדמות ובשינת הלילה ומתעורר רבות לאורך הלילה.
איך עושים את זה?
עובדים על לימוד של הירדמות עצמאית ומנותקת מעזרה חיצונית.


מוצרים ושירותים

+ לשירותים שלנו + למוצרים נוספים

גילה פרץ- יועצת שינה ומדריכת הורים מומחית לתאומים

היי אני גילה פרץ ואני יועצת שינה ומדריכת הורים מומחית לתאומים.

אני מלמדת הורים עייפים כיצד ללמד את התינוקות שלהם להירדם באופן עצמאי ולישון טוב וההתמחות המיוחדת שלי היא עבודה עם הורים לתאומים שהאתגר שלהם מורכב יותר בהרדמה של שני תינוקות בו זמנית.
אני מאמינה שהורים מכירים את התינוק להם טוב הם לומדים לתת לו מענה מדויק לצרכים שלו ולתת להם הרגשה שרואים אותו

את הלימוד אנחנו נעשה באופן מדורג ועם מענה לבכי וזאת כדי לבנות את הביטחון של התינוק בעולם הסובב אותו ובהוריו ונלמד אותו להיות עצמאי ובעל מסוגלות להאמין ביכולות שלו.

את התהליך אני מלווה באופן אישי צמוד ויומיומי ממש יד ביד שהמטרה לתת לכם מענה לכל שאלה דילמה וחשש שעולה לכם במהלך תהליך של שינוי ההרגלים ולהגיע למטרה שהצבנו לעצמנו בראשית התהליך וגם מעניקה לכם שנה של אחריות לתוצאות כדי לחזק אותם ולהפוך את השינה הטובה למתנה.

אני מזמינה אותך למלא שאלון אבחון קצר לקשיי השינה שבסופו תקבלי פירוט על כל בעיות השינה שתינוקך מתמודד איתן ויספק לך המלצות כיצד לטפל בהן.
https://show.forms.app/gilgula/babies5-24

וגם להתקשר אלי כדי לקבל פרטים נוספים נכיר אחת את השני ונבין יחד כיצד נוכל לקדם שינה טובה אצלכם בבית. אני מחכה לשיחה שלך במס. 053-8227040

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות
https://www.gilgula.com/sleep-counseling/free-consultation-call
5% הנחה לחברי הרשת שלי.


שם איש קשר: גילה

סיווגים